دریافت{پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی}

پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی|ایی کِی/دریافت/40216634|ekn50309086|دانلود پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی,بررسی اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی,پاورپوینت جامع و کامل اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی,کاملترین پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی,پکیج پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی,مقاله اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی
این فایل درباره ی پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 29 صفحه

اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی دستگاه یا سیستم
دستگاه های آزمایشگاهی تشخیصی- طبی در تشخیص ، بررسی و تحقیقات کاربرد بسزایی دارند .

برای درک خصوصیات کلی دستگاه ها می بایست اطلاعاتی را در مورد خواص دستگاه ها و بهینه بودن مقادیر قابل اندازه گیری ، مورد بررسی قرار داد .

برای این منظور ابتدا یک سری از اصطلاحات و واژه های مربوط به سیستمها مورد بحث قرار می گیرد . دستگاه (instrument):
عبارت است از ابزاری که به تشخیص ، بهبودی و دانستن نادانسته ها کمک می کند .
در بیشتر مواقع به جای اصطلاح دستگاه از مبدل یا (transducer) استفاده می شود . مبدل وسیله ای است که یک شکل انرژی را به شکل دیگر انرژی تبدیل می کند که این شکل ثانوی انرژی تفسیر و تبیین آسانتری برای اندازه گیری دارد .

مبدل نبایست تغییری در آنچه که اندازه گیری می کند ، ایجاد نماید و هم چنین نمی بایست نسبت به آن چه که اندازه گیری نمی شود ، حساس باشد. مقدار سیگنالی که مبدل اندازه گیری می نماید ، می بایست حول و حوش آن مقدار ثابتی باشد که به آن داده شده است و نمی بایست خطا یا اعوجاج در آن دخالت داشته باشد. به بیانی دیگر هیچ عامل خارجی نباید در آن دخالت نماید.


شرایط مبدل ها تقسیم بندی مبدل ها میتوان بر اساس ولتاژ ورودی به مبدل ها ، آنها را به دو نوع تقسیم کرد .

اولین نوع، مبدل های خود تولید (Generating) است که در این نوع مبدل خودش ، سیگنالی به فرم مناسب در خروجی ایجاد می کند و نیازی به منبع تغذیه (Power supply) ندارد.

نوع دیگر مبدل مبدل مدوله شده (Modulating) می باشد ، یعنی اینکه سیگنالی به عنوان تغذیه به آن داده می شود و کارش این است که این مقدار را تغییر می دهد.
بر اساس مقدار ورودی های (Input) داده شده به دستگاه ها و همانطور ی که در شکل شماره یک مشخص شده است ، ورودی ها به سه دسته تقسیم می شوند

بعضی از این ورودی ها به سیستم داده می شوند و برخی دیگر در اثر عوامل جانبی ، در سیستم ها حاصل می شوند. 1- ورودی مطلوب یا قابل اندازه گیری (desired input)
منظور از ورودی مطلوب ، مقداری است که به عنوان مجهول به سیستم داده شده و می بایست اندازه گیری شود . هدف اصلی از به کار گیری دستگاه ها ، اندازه گیری این ورودی است .

2- ورودی های تداخلی (Interfering input)
این ورودی ها از محیط های پیرامون و دیگر اجزا الکتریکی سیستم وارد دستگاه شده و مقدار قابل اندازه گیری را با خطا مواجه می نماید. 3- ورودی های تغییر دهنده (Modifying input)
چون این ورودی ها باعث تغییر تابع تبدیل سیستم می شوند ، بنابراین به آن ها ورودی های تغییر دهنده گویند و تابع تبدیل سیستم را تغییر می دهند و مقدار قابل اندازه گیری را از مقدار واقعی دور می نماید .

این دو ورودی غیر مطلوب را می بایست به نحوی از بین برد یا تا حد امکان اثر آن ها را به حداقل رسانید تا سیستم خروجی متناسب با ورودی مطلوب و با حداقل خطا حاصل نماید و به مقدار واقعی نزدیک تر باشد .

مثال :
اگر بخواهیم یک دستگاه اندازه گیری سیگنال های الکتریکی قلب ، با الکتروکاردیوگرافی (ECG) را مورد برسی قرار دهیم
ورودی مطلوب یا Xd همان فعالیت حقیقی قلب و ورودی تداخل کننده
Xi که از لامپ های برق وغیره حاصل می شود ، به عنوان ورودی نا مطلوب به سیستم می رسد.

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
📗پاورپوینت طراحی سوالات مفهومی و استاندارد📗تحقیق مدل برنامه ریزیCPM📗تحقیق تأثیر نحوه ی مدیریت بر رضایت شغلی کارکنان📗تحقیق تأثيرات محيطي بر رفتار مشتري📗تحقیق تئوري هاي مديريت📗تحقیق چند توصيه براي آموزش مديريت📗تحقیق جهان آینده و مشخصات سازمان های پیشگام📗پاورپوینت تاریخچه و نحوه استفاده از صدا در کامپیوتر و وب📗پاورپوینت رويكرد شناختي- رفتاري به اختلالات شخصيت📗پاورپوینت عمليات رواني يا بعد اجتماعي جنگ نرم📗پاورپوینت تقلبات شیر📗تحقیق سیستم اطلاعات مدیریت📗تحقیق فنون تجزيه و تحليل سيستم ها📗تحقیق مباني مديريت مالي📗تحقیق مديريت انگيزه📗تحقیق مدیریت بازرگانی (بازاریابی بین المللی)📗تحقیق مديريت كارآفريني و کارآفرینی در عصر ارتباطات و اطلاعات📗تحقیق مديريت منابع انساني در سازمان هاي تحقيق و توسعه📗تحقیق مديريت وارتباطات سازماني📗تحقیق نظام هاي کنترل مديريت در سازمان هاي امروز📗تحقیق مدیریت تجارت یکپارچه📗تحقیق نظریه سازمانهای یادگیرنده📗تحقیق نظريه استراتژیک وتجزيه محيطي📗تحقیق کاربرد تئوری سبد سرمایه گذاری مشتری📗تحقیق سيستم اطلاعات مديريتي (MIS)