دریافت{بررسی عددی و آزمایشگاهی رفتار هیدرولیكی آبگیرهای كفی}

بررسی عددی و آزمایشگاهی رفتار هیدرولیكی آبگیرهای كفی|ایی کِی/دریافت/50037215|ekn50309086|
این فایل درباره ی بررسی عددی و آزمایشگاهی رفتار هیدرولیكی آبگیرهای كفی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
سرفصل ارائه مقاله: آب و سازه های هیدرولیکی


سال انتشار: ۱۳۸۵


نوع ارائه: پوستر


محل انتشار:هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران


کد COI مقاله: ICCE07_385


زبان مقاله: فارسی


حجم فایل: ۳۰۷.۵۱ کلیوبایت (این مقاله دارای فول تکست است و می توانید فایل آن را دریافت نمایید)

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی عددی و آزمایشگاهی رفتار هیدرولیکی آبگیرهای کفی
محمود فغفور مغربی (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۱۱۰)
استادیاربخش عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد
مهدی رزاز - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، دانشگاه فردوسی مشهد

چکیده مقاله:
در مقاله حاضر، رفتار هیدرولیکی سازه های آبگیری از کف به صورت آزمایشگاهی و تئوریک موردمطالعه قرار گرفته است. برای این منظور کانالی دو طبقه ساخته شده و آزمایشات مختلفی بر روی متغیرهای مختلف جریان نظیر آرایش هندسی میله های کف مشبک، قطر وفاصله آنها در دبی های مختلف انجام شده است. کانال تحتانی دبی منحرف شده (Qd) و کانال فوقانی، دبی باقیمانده (Qr) رامنتقل می کنند. اندازه گیری دبی با کمک سرریز های لبه تیزی که در انتهای پایین دست کانال های فوقانی و تحتانی تعبیه شده اند، صورت می پذیرد. طول مطلوب کف مشبک مدل با استفاده از روابط ارایه شده تسوط موستکو وسوبرمانیا تخمین زده شده است. این طول طوری انتخاب شده که بتوان حالات مخلتفی را با توجه به محدودیت حداکثر دبی درکانال بالادست مورد بررسی قرار داد. با عبور دادن دبی های مختلف و اندازه گیری دبی های منحرف شده و باقیمانده درکانال توسط سرریزهای لبه تیز مستطیلی به صورت جداگانه، نقش پارامترهای گوناگون در انحراف دبی بررسی شده است. با رسم دیاگرام های Q/rQt , Qd/Qt نسبت به دبی کل (Qt) مقایسه عملکرد این نوع آبگیر در حالات مختلف با یکدیگر پرداخته شده است با بررسی ای نمودارها مشخص می گردد، در کف های مشبک با میله های طولی در دبی های کم، کل جریان منحرف می گردد وبا افزایش دبی، نسبت دبی منحرف شده به کل دبی کاهش یافته اما با مستغرق شدن کانال تحتانی در نزدیکی سرریز، این نسبت مجددا افزایش یافته و با افزایش بیشتر دبی، نسبت مذکور شروع به کاهش می کند. در کف های مشبک با میله های عرضی درمقایسه با آرایش طولی میله ها مقدار دبی منحرف شده حدود 10 الی 15% کمتر می باشد.
کلیدواژه‌ها:
جریان متغیر مکانی - جریان در کانال های روباز - آبگیر ها، کف مشبک
نحوه استناد به مقاله:
در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:
فغفور مغربی, محمود و مهدی رزاز، ۱۳۸۵، بررسی عددی و آزمایشگاهی رفتار هیدرولیکی آبگیرهای کفی، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران،
مطالب دیگر:
📃بتن و انواع بتن📃بخش بستری بیمارستان📃بخش پنجم توحید و شرک📃بخش مسكن در يك نگاه📃بر هم کنش یا برخورد پرتو رنتگن با ماده📃برخورداري از خدمات بهداشتي و درماني📃بررسی اپیدمی ها📃بررسی ارتباط بین انتظارات شغلی، کنترل شغلی و حمایت اجتماعی با فرسودگی شغلی معلمان تربیت بدنی شهر مشهد📃بررسی انواع جوشکاری📃بررسی آثار شمارشگرهای معکوس چراغهای راهنمایی بر عملکرد رانندگان📃بررسی بهره وری شرکت های تعاونی روستائی در شهرستان بستان آباد📃بررسی پیش نویس لایحه قانون جامع مدیریت شهـری📃بررسی تغییرات میزان مرگ و میر در شرایط مختلف📃بررسی تهدیدات و ارائه پروتکل امنیت شبکه های بی سیم 1📃بررسی خصوصیات دستگاه XRF📃بررسی رفتار پریودیک ٫ شکل پذیری و سختی پانل های برشی فولادی سخت شده📃بررسی سازمانهای مردم نهاد در ایران📃بررسی سیستم عامل های موبایل📃بررسی سیستم فناوری اطلاعات ایالات متحده امریکا📃بررسی شبکه های سلولی موبایل📃بررسی عرفان های کاذب نوپدید📃بررسی عملکرد رزینهای تبادل یونی در حذف فلزات سنگین از صنایع آبکاری📃بررسی عملکرد نیروگاه بادی📃بررسی عوامل موثر بر نوآوری تکنولوژیک در موسسات کوچک و متوسط 100 اسلاید📃تحلیل محیطی صنعت پتروشیمی ایران با رویکرد استراتژیک بررسی فرصتها و تهدیدها