دریافت{انواع هپاتیت،اپیدمیولوژی و روش های تشخیص آزمایشگاهی}

انواع هپاتیت،اپیدمیولوژی و روش های تشخیص آزمایشگاهی|ایی کِی/دریافت/50684259|ekn50309086|
این فایل درباره ی انواع هپاتیت،اپیدمیولوژی و روش های تشخیص آزمایشگاهی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 674.6 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 42
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع: هپاتیت (به انگلیسی: Hepatitis) به معنی التهاب در پارانشیم کبد است و به دلایل مختلفی می‌تواند ایجاد شود که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. از عواملی که ایجاد هپاتیت می‌کنند می‌توان به افراط در مصرف الکل، اثر برخی داروها، آلودگی به باکتری و هم‌چنین ویروس اشاره نمود. هپاتیت ویروسی منجر به عفونت کبدی می‌گردد. عامل بیماری هپاتیت ویرال (ویروسی) یک ویروس است و در ابتدا می‌تواند مثل یک سرماخوردگی بروز نماید؛ بیماری مزمن هپاتیت "C" بر عکس سرماخوردگی معمولی به دلیل از کار افتادن کبد و مشکل بودن درمان می‌تواند حیات بیمار را تهدید کند. بیشتر مبتلایان به هپاتیت از نوع C و B علائمی ندارد. برخی از این بیماران علائم سرشتی عفونت ویروسی را نشان می‌دهند از قبیل خستگی، دل درد، درد عضلانی و تهوع و بی اشتهایی، ولی در موارد پیشرفته علائم نارسایی کبدی بروز می‌کند که شامل تورم شکم، اندامها، یرقان و خونریزی‌های گوارشی و ... است. در ایران بالغ بر ۳٪ افراد آلوده به این ویروس می‌باشند. حدود ۷۵ الی ۸۰ درصد از افرادی که تازه به این ویروس مبتلا شده‌اند، دچار پیشرفت و مزمن شدن این بیماری شده و از بین آنها نیز 60 الی ۷۰ درصد به بیماری‌های مزمن کبدی دچار می‌شوند. از بین افراد حدود ۵ الی ۲۰ درصد به سیروز کبدی مبتلا شده و ۱ الی ۵ درصد آنان بر اثر بیماری سیروز کبدی و یا سرطان کبد می‌میرند.
انواع هپاتیت ویروسی در حال حاضر ۸ نوع ازاین ویروس شناخته شده‌است.
هپاتیت نوع A
هپاتیت نوع B
هپاتیت نوع C
هپاتیت نوع D (همیشه همراه با نوع B)
هپاتیت نوع E
هپاتیت نوع F
هپاتیت نوع G
در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵ درصد افراد در هیچکدام از این دسته‌ها قرار نمی‌گیرند به همین دلیل می‌شود انتظار ویروس نوع H را نیز داشت. هپاتیتA هپاتیت A یک بیماری ویروسی است که از طریق آب و غذای آلوده منتقل می شود. این بیماری معمولا خود به خود بهبود یافته و عوارض دراز مدت کبدی ندارد وبنام هپاتیت عفونی نامیده می شود. توسط دهان و مدفوع انتقال می یابد. دوره کمون آن تقریبا ۱ ماهه است. بیماری مزمن کبدی ایجاد نمی کند و به ندرت کشنده است و هیچ نشانه آنتی ژنی با دیگر ویروسهای کبدی ندارد. انسان و میمون میزبانهای طبیعی این ویروس هستند. با استفاده از گیرنده های سطح سلولهای کبدی وارد سلول می شود. از طریق دستگاه گوارش فرد را آلوده می کند

عامل اين بيماري ويروس هپاتيت A مي‌باشد كه در كبد تكثير يافته و از طريق مدفوع دفع مي‌شود.این ویروس از خانواده پیکورنا ویروسها و جنس هپاتویروس است.
چگونگی انتشار ويروس معمولاً از طريق خوردن آب و غذايي كه قبلاً با مدفوع بيمار آلوده شده‌اند، منتقل مي‌شود. در اكثر نقاط دنيا اين بيماري از طريق نوشيدن آب آلوده منتقل مي‌شود (به دليل نقص در سيستم آب و فا...مطالب دیگر:
📃مروري بر زيبايي شناسي در آثار سلطان محمد ، هنرمند نقاشٍ مكتب تبريز 2📃بررسي زندگينامه کلبرگ و رشد شخصيت از نظر او و نگاهي بر نظريه تحول اخلاقي كلبرگ و مقايسه ديدگاه📃بررسي مرمت و مباني نظري آن و مروري بر معماري ايران و جهان و قبل از اسلام📃بررسي روستا و توسعه و اقتصاد روستايي و بررسي رويکردهاي اقتصادي، اجتماعي فرهنگي📃بررسي معماري در دوره رنسانس و سبکها و آثار معروف اين دوره📃بررسي معماري دوره ساساني و آثار اين دوره📃بررسي طرح کارآفريني توليد نخ متوسط تا ضخيم و شرح فرآيند و ملزومات و برآورد هزينه آن📃بررسي سبک معماري باروک و جايگاه آن در معماري کشورهاي مختل📃بررسي سيک معماري خراساني و آذري و تاريخ آن و مروري بر جاذبه هاي تاريخي و معماري استان گلستان📃بررسي بررسي ويژگي‌هاي معماري ديكانستراكشن (Deconstruction) و فولدينگ (folding) و فلسفه و مقايسه📃بررسي معماري و پيکرتراشي و هنر تاريخي بين النهرين و مروري بر بنا و آثار اين منطقه📃بررسي معماري فلسفي شرق دور و مروري بر ديوار چين و ساخت و نگهداري و سابقه فرهنگي آن📃بررسي بناي زيگورات و تاريخ و معماري آن📃بررسي مسجد جامع اصفهان و تاريخ و معماري و ارزش بناي آن📃بررسي معماري مجازي (با کامپيوتر) و نمونه طراحهاي اين معماري📃بررسي معماري فضاي سبز برون و درون شهر و گونه‌شناسي كاربري و گياهي و عناصر آن و مروري بر معماري📃بررسي ويژگي هاي بافت شهري و روستايي و معماري مناطق کوهستاني و سرد و مروري بر روستاهاي کندوان و ا📃بررسي و شناخت پيدايش و سير تحول و ويژگي هاي مسكن و مروري بر اجزاي ساختمان و ابزار موردنياز📃بررسي کاروانسراها و انواع و معماري آنها📃بررسي معماري سوئيس و نقش معماران معروف و مکاتب مختلف بر آن و مروري بر مدرن و لوكارنو و گوتيک در📃بررسي نقش نور در معماري و فضاهاي داخلي و شهري و مسجدها📃بررسي عقايد و مفاهيم زرتشت و نگاه زرتشت به مرگ و زندگي پس از آن و مروري بر آيين مانوي و عقايد و📃بررسي مقام انساني و حقوق زن از نظر قرآن و اسلام📃بررسي حجاب و فلسفه و حدود شرعي و انواع آن و مروري بر آيات و روايات مربوطه📃مروري بر مفاهيم بنيادي فضا و زمان در فيزيک و بررسي انها در زمان اسطوره‌اي و زمان مدرن